Pokaż menu
Prasa na iPada > Projektowanie aplikacji prasowych na tablety > Oczekiwane funkcjonalności dzienników

Oczekiwane funkcjonalności dzienników

 

Prawie wszyscy respondenci zadeklarowali, że w aplikacjach dziennikowych często korzystaliby z opcji przeglądania artykułów według kategorii oraz słów kluczowych. Wysoko na liście znalazła się również wyszukiwarka i relacja na żywo. Pokazuje to jak zmienia się sposób konsumpcji informacji – nie przeglądamy wszystkiego, ale chcemy jak najszybciej dotrzeć do tych, które nas interesują. Nawet w gazecie.

Podobnie jak w magazynach, w dziennikach multimedia odgrywają równie ważną funkcję, znajdując się na drugim miejscu listy pożądanych funkcji.

Co ciekawe, dużym zainteresowaniem cieszyła się subskrypcja artykułów wybranego autora. Połowa badanych korzystałaby często z takiej funkcji, a druga połowa rzadko (ale jednak). Ogólnie taka funkcja wydawała się ciekawą możliwością, porównywaną niekiedy do rozwiązań zastosowanych przez Na Temat.

Funkcjami, z których większość użytkowników korzystałaby często, było również zapamiętanie miejsca zakończenia czytania pomiędzy kolejnymi powrotami do aplikacji oraz synchronizacja pomiędzy urządzeniami – czyli funkcje ułatwiające zarządzanie treściami przeczytanymi i tymi do przeczytania.

Ponownie funkcje społecznościowe typu polecanie artykułu czy jego fragmentu w serwisie społecznościowym czy ocenianie artykułu, znalazło się na dole listy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *