Pokaż menu
Prasa na iPada > Badanie aplikacji prasowych na iPada > Dziennik Gazeta Prawna na iPada – badania z użytkownikami

Dziennik Gazeta Prawna na iPada – badania z użytkownikami

Aplikacja Dziennika Gazety Prawnej była oceniana jako poprawna i otrzymała przeciętną ocenę w stosunku do pozostałych aplikacji. Nie zachwycała chyba swoim wyglądem, ale doceniono jej bogatą funkcjonalność.

Główny widok stron w Dzienniku Gazecie Prawnej jest 1:1 przeniesieniem stron z wersji drukowanej. Z tego powodu część użytkowników narzekała na małą czcionkę i konieczność powiększania wybranych obszarów strony.

Z jednej strony mi się podoba, że w każdy artykuł mogę kliknąć i mi się otwiera. Z drugiej strony mnie denerwowało, gdy chciałam przejść dalej a on mi wyskakiwał. A więc nie wiem czy mi się to podoba czy nie już w końcu :)

Przeglądanie gazety było dla wszystkich intuicyjne, chociaż dwóch respondentów miało na początku problemy – zamiast nowej strony, otwierało im się okno z artykułem w powiększeniu.

Aplikacja nie posiada spisu treści, a podgląd miniaturek stron nie spełnia swojej funkcji. Badani bardzo więc chwalili obecność wyszukiwarki. Jednak sposób jej działania pozostawiał sporo do życzenia – nie uwzględnia odmiany słów, po kliknięciu w wynik wyszukiwania wyszukiwarka nie znika, brak komunikatu w przypadku braku wyników.

Aplikacja zdobyła dobre opinie za to, że posiada dużo funkcji:

Gdyby się szukało w miarę poprawnie, to ta chyba jest jedną z lepszych. Zawiera większość opcji, które mi się podobają – można znaleźć artykuł, można go wysłać, można go wydrukować.

  • Możliwość powiększenia artykułu w nowym oknie i wygodnego czytania
  • Wyszukiwarkę
  • Łatwe dodawanie do ulubionych
  • Możliwość wysłania artykułu mailem

 

Podobnie jak w przypadku Gazety Wyborczej, wybierana była wersja tabletowa, ale związane to było raczej z zaletami iPada samego w sobie, a nie zaletami aplikacji.

Dużo więcej wyników z badania aplikacji Dziennik Gazeta Prawna znajdziecie w raporcie Prasa na iPada

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *