Pokaż menu
Prasa na iPada > Badanie aplikacji prasowych na iPada > Polityka na iPada – badania z użytkownikami

Polityka na iPada – badania z użytkownikami

Polityka była jedną z najbardziej chwalonych aplikacji, szczególnie za przejrzysty spis treści i bardzo dobre formatowanie treści


 

Zdecydowana większość badanych bardzo chwaliła spis treści Polityki – najbardziej za interaktywność, podział na kategorie oraz obecność krótkiego opisu każdego artykułu. Spis treści nie spodobał się tylko jednemu respondentowi.

Dobrze jest dostosowana do rozmiaru ekranu jeśli chodzi o zarządzanie przestrzenią. […] Jest estetyczniej, jest wizualnie fajnie, atrakcyjnie.

Drugą najbardziej chwaloną cechą, jest przejrzystość treści i formatowanie tekstu dobrze dopasowane do potrzeb czytania na tablecie. Przy przekręceniu rządzenia w pozycję poziomą, tekst układał się w dwie kolumny, co zostało bardzo dobrze odebrane przez użytkowników.

Polityka zgarnia dodatkowe plusy za możliwość powiększenia zdjęcia i przejrzenia galerii z całego artykułu. Respondentom podobało się poszerzenie treści o dodatkowe zdjęcia w stosunku do wersji drukowanej.

To, że nie można artykułów kopiować i ich wysyłać, mogę do pewnego stopnia zrozumieć – prawa autorskie. Natomiast fajnie by było, gdyby można było przesłać namiary na ten artykuł, w łatwy sposób.

Negatywne komentarze dotyczyły przede wszystkim braku możliwości dodania do ulubionych, podzielenia się artykułem czy zaznaczenia fragmentu tekstu, w celu skopiowania go do maila.

 

Pomimo bardzo pozytywnej oceny aplikacji, większość osób waha się pomiędzy wersją na tablet a drukowaną.

Dużo więcej wyników z badania aplikacji Polityka znajdziecie w raporcie Prasa na iPada

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *