Pokaż menu
Prasa na iPada > O badaniu > Wywiady i kolaże

Wywiady i kolaże

Badanie w Laboratorium K2 UX, przeprowadzone w dniach od 22 do 24 października 2012, zaczynaliśmy od wywiadów indywidualnych, wspartych projekcyjną techniką kolażu.

Przebieg badania

Najpierw przeprowadzaliśmy krótki wywiad wstępny, pozwalający nam się lepiej poznać i rozluźnić. Następnie badany miał spośród 120 zdjęć o różnej tematyce wybrać po kilka, które kojarzyły mu się z:

  • Czytaniem na papierze
  • Czytaniem na tablecie
  • Czytaniem na telefonie
  • Czytaniem na komputerze

W efekcie powstawały 4 kolaże. Każde zdjęcie było dodatkowo podpisane przez badanego. Na zakończenie przeprowadzaliśmy wywiad pogłębiający zaprezentowane skojarzenia.

Zdjęcia przedstawiały różne miejsca, emocje i ludzi. Staraliśmy się wyszukiwać także obiekty niejednoznaczne, dające badanym jak największe pole do skojarzeń.

Zdjęcia wszystkich ułożonych kolaży możecie zobaczyć w sekcjach Prasa na papierze, Prasa na tablecie, Prasa na telefonie i Prasa na komputerze

Respondenci

Do laboratorium zaprosiliśmy 8 osób, w wieku od 26 do 42 lat. Wszyscy badani byli użytkownikami iPada, od przynajmniej 3 miesięcy i deklarowali codzienne korzystanie z tabletu.

Rekrutację przeprowadzaliśmy równolegle z dzienniczkową, za pomocą tej samej ankiety, metodą kuli śnieżnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *